Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo wydziału
Wydział Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

W sobotę 28 września w Akademii Morskiej, tuż przed uroczystym rozpoczęciem roku akademickiego, podpisaliśmy ważną dla nas umowę o współpracy. Umowa z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej to krok ważny dla nas szczególnie z punktu widzenia dalszego rozwoju. Porozumienie podpisali dr Przemysław Ligenza, Dyrektor IMGW oraz dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AM, JM Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, a w wydarzeniu udział wziął nasz gość Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk.

Przed nami ostatni "rok przejściowy" wprowadzania nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, tzw. Konstytucji dla Nauki. W świetle tej konstytucji, chcemy rozwinąć współpracę z partnerem, którego potencjał pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać nasze zasoby. - Już w tej chwili współpracujemy z Instytutem przy rozwiązaniach dla żeglugi śródlądowej, a porozumienie pozwoli rozwijać kolejne wspólne projekty - zapowiedział JM Rektor. 

- W oparciu o tę współpracę chcemy lepiej realizować nasze usługi - podkreślał dyrektor Ligenza. - Czasami pewne obszary nieznane okazują się szansą, by osiągnąć bardzo wiele. W ten sposób właśnie chcemy działać - dodał. 

Minister Marek Gróbarczyk zwrócił uwagę na zjawisko synergii. - Nikt do tej pory nie łączył Akademii Morskiej w Szczecinie z IMGW, a jednak właśnie gospodarka wodna jest wspólnym mianownikiem - mówił minister. - To kolejny przykład ścisłej naukowej współpracy ośrodka akademickiego z instytucją, która ma charakter biznesowy, ale służy również interesowi publicznemu - dodał. 

Decyzja o tej współpracy zapadła w poczuciu odpowiedzialności za dalszy rozwój potencjału naukowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz potencjału naukowego i dydaktycznego Akademii Morskiej w Szczecinie, w trosce o najwyższą jakość badań naukowych i jakość kształcenia dla potrzeb gospodarki. Założenia współpracy to m.in. wspólną realizację projektów badawczych, wymianę kadry naukowo-badawczej, kształcenie doktorantów, wspólne publikacje w czasopismach naukowych.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę