O Wydziale Sale i laboratoria
Laboratorium sieci komputerowych i bezpieczeństwa
Laboratorium sieci komputerowych i bezpieczeństwa zostało wyposażone w dwie szafy rackowe pozwalające na budowanie dowolnych topologii sieci komputerowych: szyn, pierścieni, gwiazd i mieszanych. Komputery z systemami Windows i Linuks (Kali), 24 przełączniki oraz 16 routerów CISCO, zapory ogniowe, telefony IP, a także 1 serwer pozwalają w najbardziej zaawansowany sposób poznać wszelkie zagadnienia związane z budową sieci komputerowych oraz administrowaniem sieciami i sieciowymi systemami operacyjnymi. Laboratorium te pozwala także na prowadzenie zajęć z zakresu bezpieczeństwa systemów komputerowych, w tym kryptografii, steganografii, infrastruktury klucza publicznego, konfiguracji VPN, zapór (firewalli) oraz kart kryptograficznych. Planowane jest doposażenie sali w szafę HP Blade z 16 serwerami i macierzą danych.
Laboratorium programowania technik multimedialnych i VR
Laboratorium systemów multimedialnych i VR rozwijane jest w ramach projektu Akademia Przyszłości z programu Power. Sala ta została wyposażona w najmocniejsze jednostki komputerowe z akceleratorami graficznymi zdolnymi do obsługi okularów wirtualnej rzeczywistości. W ramach projektu Akademia Przyszłości sala zostanie podzielona na sprzętowe sekcje: przetwarzania obrazów, dźwięku, programowania w silnikach graficznych, Internetu Rzeczy oraz przechwytywania ruchu. Laboratorium to ma finalnie pozwalać na wytwarzanie złożonych symulatorów i gier w technikach pracy zespołowej zgodną z metodykami zwinnymi typu Scrum. Posłuży do tego zainstalowane najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane oprogramowanie do zarządzania pracami zespołów programistycznych.
Laboratorium informatyki
Wirtualne laboratoria komputerowe to dwa szesnastostanowiskowe laboratoria komputerowe działające w oparciu o technologię usług terminalowych. Wszystkie zasoby aplikacji wykorzystywane na zajęciach są dostępne zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Do zajęć specjalistycznych studenci otrzymują dodatkowo maszyny wirtualne.
Laboratorium elektroniki i radioelektroniki
Wyposażone jest w najnowszą aparaturę kontrolno-pomiarową oraz nowoczesne zestawy dydaktyczno-badawcze pozwalające na naukę elektroniki, radioelektroniki, techniki cyfrowej i systemów wbudowanych oraz wykonywanie złożonych badań naukowych.
Laboratorium radioelektroniki i radiokomunikacji
Laboratorium zawiera zestawy radiotechniczne i radiokomunikacyjne. W laboratorium znajdują się radiostacje i radiowe urządzenia odbiorcze stosowane w radiokomunikacji. Wyposażenie umożliwia poznanie zasad radioelektroniki i radiokomunikacji.
Laboratorium łączności morskiej
Laboratorium łączności morskiej systemu GMDSS (ang. Global Maritime Distress and Safety System) składa się z rzeczywistych urządzeń radiowych. Unikalne na skalę światową rozwiązania zastosowane w laboratorium pozwalają na prowadzenie korespondencji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych ale bez wysyłania sygnałów na zewnątrz. Laboratorium umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności użytkowania współczesnych systemów łączności przez radiooperatorów.
Laboratorium symulatora GMDSS
Laboratorium składa się z symulatora systemu GMDSS najnowszej generacji. Oprogramowanie symulatora pozwala na symulowanie pracy różnych systemów i urządzeń radiowych. Konstrukcja symulatora umożliwia wszechstronną naukę obsługi urządzeń radiowych oraz naukę zasad prowadzania korespondencji w sytuacjach normalnego użytkowania i podczas wystąpienia sytuacji alarmowej.
Laboratorium systemów łączności
Laboratorium systemów łączności składa się z symulatora, w którym każde stanowisko symulujące okrętowe urządzenia radiowe zamknięte jest w oddzielnym boksie. Pozwala to na komfortową naukę obsługi urządzeń radiowych oraz naukę prowadzania korespondencji.