Kierunki studiów - Wydział Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo wydziału
Wydział Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

Kierunki studiów

Kierunek: Informatyka

3,5-letnie studia inżynierskie na specjalności:

  • Programowanie systemów informatycznych
  • Programowanie systemów multimedialnych
  • Informatyka Morska

Absolwenci najstarszej specjalności jaką jest Informatyka Morska są przygotowani do pracy w firmach informatycznych związanych z branżą morską. W ramach tej specjalności kształceni są przyszli deweloperzy morskich systemów informatycznych. Student poznaje to jak funkcjonują statkowe systemy informatyczne, w tym systemy nawigacyjne oraz systemy radiokomunikacji i łączności. Kształci się też w projektowaniu i budowaniu symulatorów morskich oraz systemów geoinformatycznych. Informatyka Morska jest specjalnością łączącą główne dziedziny współczesnej informatyki, jak programowanie, grafika komputerowa, sieci komputerowy czy sztuczna inteligencja z wiedzą na temat systemów morskich, gdzie wytwarzanie morskich systemów jest praktycznym wykorzystaniem zdobytych umiejętności.

Absolwent specjalnością Programowanie Systemów Informatycznych jest przygotowany do pracy w zawodzie programisty. Jest to specjalność nastawiona mocno na naukę programowania i wszystkiego tego co jest z tym związane. Student poznaje już od samego początku tajniki języków programowania obiektowego oraz projektowania i funkcjonowania systemów komputerowych. Ukierunkowanie tej specjalności to techniki programowania i poznanie narzędzi programistycznych z elementami pracy zespołowej włącznie, a także inżynierii oprogramowania, prowadzenia testów jednostkowych i automatyzacji testów, budowy graficznych interfejsów użytkownika czy programowania niskopoziomowego oraz równoległego i rozproszonego, a także optymalizacji kodu. Jest to specjalność skrojona na miarę przyszłych zaawansowanych programistów.

Absolwent specjalności Programowanie Systemów Multimedialnych przygotowany jest do realizacji zaawansowanych projektów informatycznych z wykorzystaniem metodyk zwinnych na przykładzie systemów multimedialnych, symulatorów oraz gier. Jest to specjalność najbardziej uniwersalna dla osób chcących poznać tajniki programowania jak i technologie multimedialne, jak i metodyki zarządzania zespołem. W ramach tej specjalności prowadzone są przedmioty z zakresu grafiki komputerowej, przetwarzania obrazów i dźwięku, programowania w silnikach graficznych, wirtualnej rzeczywistości, zarządzania gestami i śledzenia człowieka oraz ruchu gałek ocznych, a także wykorzystywania systemów Internetu Rzeczy do budowy zaawansowanych systemów informatycznych, symulatorów i gier. Studenci poznają oprogramowanie zarządzania projektami Jira, uczą się automatyzować testy i wytwarzać efektywne aplikacje pod względem wydajności obliczeniowej oraz energetycznej na urządzenia desktopowe, mobilne i aplikacje webowe. Zakłada się tutaj prowadzenie praktycznych zespołowych zajęć projektowych w technikach zwinnych typu SCRUM odzwierciedlając prawdziwy zespół deweloperski, gdzie w poszczególnych sekcjach: grafiki, dźwięku, programowania, IoT oraz VR każdy znajdzie coś dla siebie i się w tym wyspecjalizuje.

Studenci wszystkich specjalności w ramach przedmiotów kierunkowych kształcą się w zdobywaniu umiejętności projektowania i posługiwania się bazami danych, budowania systemów w ramach inżynierii oprogramowania, zastosowania sztucznej inteligencji, bezpieczeństwa i kryptografii, paradygmatów programowania, sieci komputerowych, grafiki 2D i 3D oraz aplikacji internetowych.

Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę