Studenci Studia podyplomowe
Analizy statystyczne i data mining
Studia podyplomowe „Analizy statystyczne i eksploracja danych” skierowane są do osób chcących pogłębić wiedzę w zakresie analizy dużych zbiorów danych. Słuchacze poznają metody analizy i eksploracji danych, w szczególności: Data Mining, Data Cleaning, Clustering, Data Selection, Scoring. Nabędą umiejętności odkrywania asocjacji, wzorów sekwencji, klasyfikacji i grupowania danych – wiedzę i kwalifikacje niezbędne w pracy analityka danych lub w pracy naukowej.
Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele.
Programowanie komputerów
Studia podyplomowe „Programowanie komputerów” skierowane są do osób chcących się szkolić w zaawansowanych technikach programowania aplikacji, pragnących podjąć pracę w tym zawodzie oraz dla nauczycieli programowania w szkołach.
Słuchacze poznają zaawansowane techniki projektowania, implementowania oraz testowania i dokumentowania kodu wytwarzanych aplikacji komputerowych w języku programowania Java. Zdobędą wiedzę na temat zaawansowanych metod inżynierii wytwarzania systemów, nauczą się wykorzystywać techniki zwinne (Agile-Scrum), refraktoryzować kod, programować interfejsy użytkownika czy pracować w modelu MVC.
Dla potwierdzenia swoich umiejętności słuchacze będą mogli przystąpić do egzaminu certyfikującego w wybranym języku programowania.
Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele.
Programowanie aplikacji internetowych
Studia podyplomowe „Programowanie aplikacji internetowych” skierowane są do osób pragnących dokształcić się w dziedzinie wytwarzania aplikacji internetowych, kandydatów chcących zdobyć zatrudnienie w tym zawodzie oraz nauczycieli kształcących uczniów w technologiach www. Słuchacze poznają szczegółowo zagadnienia związane z funkcjonowaniem oraz administrowaniem serwerowymi systemami operacyjnymi, zarządzaniem bazami danych, inżynierią oprogramowania i tworzeniem grafiki. Poznają nowoczesne metody projektowania i języki wytwarzania aplikacji internetowych, a także najnowsze frameworki przyspieszające tworzenie
zaawansowanych aplikacji www.
Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele.
Radiokomunikacja
Studia podyplomowe „Radiokomunikacja” adresowane są do osób chcących przyswoić sobie wiedzę w zakresie komunikacji i łączności realizowanej w podstawowym systemie łączności stosowanym na morzu oraz w lotnictwie – Global Maritime Distress and Safety System (GMDSS). Słuchacze uzyskają kwalifikacje zawodowe radiooperatorów, wiedzę z zakresu regulaminu i prawa radiokomunikacyjnego, a także umiejętności prowadzenia szkoleń przyszłych użytkowników systemów łączności.
Absolwenci zostaną przygotowani do ubiegania się o świadectwo radiokomunikacyjne Long Range Certificate (LRC).
Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele.
Technologie informacyjne na morzu
Studia podyplomowe „Technologie informacyjne na morzu” kierowane są do osób chcących pogłębić wiedzę z zakresu stosowanych technologii informacyjnych na jednostkach morskich. Studia adresowane są do osób pracujących na statkach morskich, pracowników administracji i firm obsługujących ładunki transportowane drogą morską. W ramach studiów słuchacze poznają stosowane technologie, metody i systemy komunikacji, procedury przygotowania i wymiany danych, dokumentację i formaty danych.
Studia będą prowadzone z wykorzystaniem symulatorów. Absolwenci będą mogli dodatkowo ubiegać się o uzyskanie świadectwa radiokomunikacyjnego Short Range Certificate (SRC).
Studia realizowane będą w ramach zjazdów semestralnych.
Informacji na temat realizacji studiów podyplomowych udziela Dziekanat Wydziału Informatyki i Telekomunikacji. Zainteresowani mogą znaleźć dane kontaktowe w sekcji Kontakt.